Návrh zahrady Ondřejov

Tam… kde lišky dávají dobrou noc

Hlavní body návrhu:

  • Pobytová plocha
  • Odstínění sousedů
  • Vyřešení převýšení zahrady
  • Propojení zahrady
  • Zavlažovací systém
  • Dětská zóna
  • Zákoutí zahrady
  • Jedlé rostliny

Podívejte se na krásný návrh zahrady ve Starém Plzenci, nedaleko hradu Radyně. Dělali jsme ji pro úžasnou rodinu, pro kterou byla radost zahradu nejen navrhovat, ale i celou zrealizovat na klíč.

Zahrada má spoustu pokojíčků. Travnatá plocha je dostatečně velká pro nejrůznější aktivity. Na zahradě je prostorné mlatové ohniště, kam se vejde celá rodina i s přáteli. Zabalené je celé do zeleně, takže brzy poskytne kýžené soukromí.

Pod ohništěm bude prostor pro dětské hry se vší parádou – Multifunkční hrad, velké, hluboké pískoviště, skluzavka. Na dětský prostor navazuje mlatový povrch s vyvýšenými záhony pro pěstování bylinek a zeleniny.

Procházíme spodní, spíše stinnou zahradou, kde vás svými květy na podzim potěší čechravy a sasanky. Dále se dostáváme na protilehlý roh, kde je ukryta zašívárna s jednoduchou konstrukcí, popnuta vistárií. Ideální místo na to, zalézt si sem nerušeně s knížkou.


A jak dopadla realizace zahrady?


Odtud lze vyjít skrytou cestičkou až do horní části zahrady. A že jsme jim tuto cestu zpříjemnili nejchutnějším ovocem z rybízů, angreštů, lesních malin a borůvčí je teprve gurmánský zážitek. Na jejím konci jsou dva dominantní kameny s krásným muchovníkem. Můžete se nahoru také vydat po trávníkové ploše či po schodišti okolo garáže. V meziprostoru je okrasný záhon plný bílých levandulí, šalvějí a dominantní více kmennou sakurou na úpatí svahu.

Všechny záhony jsme doplnili krásnými holandskými tulipány a okrasnými česneky, aby si majitelé jaro užili se vší parádou, které Vám cibuloviny mohou nabídnout.

Dostáváme se do příjemné přední části zahrady s velkou travnatou plochou, terasou nad bazénem (budoucí plán) a romantické kruhové zákoutí schované za masivními kameny, které se na zahradě našli při stavbě domu. Tomu říkám výhra! Celkově celé převýšení od ulice je vyřešeno navazující opěrnou zídkou právě z těchto krásných kamenů.