Výsadba okrasných dřevin

Založení živých plotů

Na jaře a na podzim jsou vhodné podmínky pro založení nového živého plotu. Vybírat můžete z nepřeberného množství druhů.

Základní dělení živého plotu je na:

  • Listnaté (habr, zimomráz, javor, ptačí zob, pámelník…)
  • Jehličnaté (túje, tis, borovice kleč, smrk …)

Rádi Vám vybereme druh, který se bude hodit právě na Váš pozemek a bude tak skvěle doplňovat Vaši zahradu. Živý plot může sloužit jako nízký lem cestičky, oddělovat pozemek k sousedům, k silnici nebo sloužit jako dekorace Vašeho záhonu či skalky ať už volně rostoucí nebo tvarovaný například do koule.

Živý plot má nesporné výhody

  • Tlumí hluk z okolí
  • Funguje jako prašná stěna
  • Poskytuje soukromí
  • Stín
  • Větrolam

Nezapomeňte živý plot potřebuje také péči v podobě stříhání a přihnojení.

Založení okrasných záhonů

O tom že bychom měli mít hezké záhony na zahradě, není pochyb. Vytváří a podtrhují naší zahradu. Společně s Vámi vybereme vhodné rostliny, tvar a umístění záhonu, který Vám vypracujeme do návrhu včetně 3D pohledu. Můžete si nechat založit užitkový záhon, bylinkový záhon, záhon z trvalek, nebo třeba reprezentativní záhon v předzahrádce. Inspiraci se meze nekladou, nicméně vždy bychom měli respektovat okolní krajinu a celkový dojem, který by zahrada měla budit. Záhon doplníme vhodným podkladem – mulčovací kůrou či okrasným kačírkem. Můžeme jej také vhodně doplnit umístěním přírodního kamene.

Naše doporučení

Často našim zákazníkům vytváříme i vhodné podloží v podobě položení netkané textilie a následné zasypání a urovnání mulčem. Zabráníme tak prorůstání otravnému plevelu a zároveň nám mulč chrání dřeviny před vyschnutím.

Založení zahrady

Nabízíme Vám také komplexní založení celé zahrady. Od založení trávníku přes vytvoření okrasných záhonů, živých plotů, skalek, zítek až po realizaci automatického zavlažování.