Hnojení trávníku a dřevin

Pro to abyste měli zdravý, sytě zelený trávník, je nutné dodat mu potřebné živiny. Sečením živiny trávníku ubývají a je nutné je pravidelně doplňovat.

Kdy hnojení provádíme?

Nejprve na jaře pro nastartování trávníku a opětovné navrácení jeho krásy a podpory jeho růstu.

V létě hnojíme trávník, abychom mu dodali další potřebné živiny, byl odolnější proti suchu a také proti plevelům, která mají tendenci trávník vytlačit.

Na podzim je důležité trávníku dodat opět živiny zvláště draslík, který pomáhá trávníku přečkat zimu bez újmy.

Hnojiva vybíráme zodpovědně dle ročního období se správným poměrem dusíku, fosforu a draslíku. Používáme zejména dlouhodobá hnojiva, která se díky speciálnímu složení rozkládají postupně a jsou trávníku mnohem prospěšnější. Tyto hnojiva působí až 3 měsíce!

Plevel v trávníku

V případě, že se potýkáte s dvouděložnými plevely: pampeliška, jitrocel, jetel, bodlák, sedmikráska. Vyřešíme to pomocí selektivních herbicidů, které zahubí pouze dvouděložné plevele. Vám i Vašemu trávníku se rozhodně uleví. Selektivní herbicid aplikujeme pomocí tlakového postřikovače.

Naše doporučení

Na hnojení trávníku je dobré používat rozmetací vozík. Nestává se tak, že trávník roste nerovnoměrně a vznikají takzvané mapy v podobně rozdílné výšky a barvy trávníku, jak tomu bývá při aplikaci rozhozem.

Hnojení dřevin

I vaše okrasné dřeviny a živé ploty potřebují dodat živiny. Dřeviny hnojíme obvykle 1-3x ročně během vegetace. Dřeviny rovnoměrněji přirůstají, živé ploty se lépe spojují a nedochází k řídnutí. Celkově mají hezčí barvu a navíc dřeviny lépe přečkají zimu.

Naše doporučení

Jeden z nejrozšířenějších živých plotů jsou túje. Často se stává, že túje reznou. To se dá obvykle vyřešit třemi způsoby:

  • Aplikovat hořkou sůl
  • Dostatečná zálivka
  • Zkontrolovat jestli Váš mazlíček na dřeviny nemočí, což má za následek právě rez.